-15% на перездамовлення лляних футболок до 16.05

Знайомство з льоном

Привіт!

Мене звати Віка і я вже 3-й рік шию лляну постіль на замовлення. Я люблю льон, сплю на ньому, ношу одяг з льону і хочу з вами поділитись тим, що знаю.

Льон - надзвичайна рослинка! З латинської Linum usitatissimum - одна з найстаріших та найпоширеніших сільськогосподарських технічних культур світу. Латинська родова назва Linum у перекладі означає «якнайкорисніший».

Ця рослина була відомою людям ще в кам'яному віці: його залишки знайдені в найдавніших пальових будівлях на швейцарських озерах; лляні тканини носили в Ассирії та Вавилонії; у гробницях єгипетських пірамід мумії забинтовані льняним полотном.

З льону робили як найтонший батист і брюссельські і вологодські мережива і одночасно грубий одяг і вітрила.

 

Папір, виготовлений із льону, дуже міцний і хрусткий. Саме тому в багатьох країнах, зокрема у США, льон - один із компонентів паперу, з якого виготовляють грошові купюри.

Побачивши цю рослинку в природі, ви навряд чи б здогадались наскільки багато користі вона приносить людству. Все в ній іде в хід: від насіння до стебла)

Квітки у нього зібрані парасольку, ніжно-синього кольору, завжди мають 5 пелюсток. Чашечка квітки складається з 3 листочків з білими краями. Насіння овальної форми, червоно-коричневі, з жовтою смужкою з боків.

Свого часу вчені зробили дивовижне відкриття: клітини людини здатні без залишку розчиняти клітини льону. Це призвело до того, що лляна нитка стала одним із шовних матеріалів, які не потребують подальшого зняття швів. Вченими також доведено, що використання лляного одягу попереджає ряд захворювань, бо льон має рідкісні бактеріологічні властивості - ані бактерії, ані грибки на ньому не приживаються.

Льон вбиває інфекції, мікроби, пригнічує шкідливу мікрофлору, рани під лляними пов’язками заживають швидше. В льоні знаходиться кремнезем, що стримує розвиток бактерій.

Нещодавно вчені провели досить цікавий експеримент. Шляхом досліджень встановлено, що саме сон на лляних простирадлах сприяє збільшенню вмісту в крові імуноглобуліну А, який сприяє відновленню імунної системи. В підсумку людина відчуває себе бадьоріше й здоровіше. Ні синтетика, ні навіть бавовна не дають такого ефекту.

В цій невеличкій статті я зібрала для вас лише кілька цікавих фактів про цю чудову рослину, в майбутньому ми ще поговоримо про користь льону для шкіри, для здорового сну, а також про довговічність лляного полотна.

4 коментарів

 • XZxAGsFeTbV

  KZbDMSUVatj
 • iGDIVNbnCMy

  eMrpyOzdYsVh
 • FNEOwepHLtr

  kPLsQcltgjXNCvpK
 • zncXmEUgMI

  jqWLyxKBNstiaXQ

Коментувати