Колекція виробів на честь Перемоги України

Від шматка шкіри до готового виробу. Набори для компанії ACER.

У квітні ми завершили роботу над цікавим корпоративним замовленням, яке, на щастя, вдалося познімати на камеру. Я зібрав невеличкий фото- та відеорепортаж і хочу поділитися ним із вами у цій статті.

До нас звернулася компанія ACER із проханням зробити іменні набори для їхніх співробітників. В ці набори входили:

- похідні кружки зеленого кольору із логотипом та ім'ям або нікнеймом;

- похідні фляги такого ж кольору, також з лого і персоналізацією;

- бальзами для рук Конопелька;

- трав'яний чай місцевого збору.

В цілому вийшли душевні, пам'ятні і неймовірно привабливі набори, які зігріють вдома та в дорозі. А як ми їх виготовляли ви побачите нижче.

Додам ще одну важливу деталь. Ми мали всього тиждень на виготовлення, тож не на всіх етапах вдавалося зробити вдалі світлини, так що пропоную сприймати цю статтю скоріше як репортаж "в польових умовах", ніж як експозіцію естетики ручної роботи. В будь-якому разі сподіваюсь, ця стаття передасть вам настрій і ознайомить із деякими процесами нашої роботи. За світлини дякую нашій штатній фотомисливиці Вікторії :)

Етап 1. Необроблений шматок шкіри.

Найперше, що треба зробити - вирізати заготовки. Заготовки для кружок я кроїв за допомогою спеціального пресу і ножа, цей процес нагадує нарізання форм для випічки. Після цього робимо дірочки для встановлення кнопок, цей процес відбувається вручну за допомогою пробійника.

крій кружок

Як результат маємо готові до фарбування викрійки:

готові деталі

На той момент в нас не було ножа для викрійки накладки для фляги, тож довелося вирізати їх вручну, без пресу. Для цього я використовував спеціальний різак для ремінної шкіри і дисковий ніж (як для піці, тільки набагато гостріший).

крій фляг

У відео нижче можна подивитись як виглядає різак, про який я написав, і як працює дисковий ніж.

Етап 2. Додайте кольорів.

Так як під час карантину крій відбувався в мене вдома, а фарби лишались в майстерні - переносимось в майстерню, де Алевтина пофарбувала заготовки в яскравий зелений колір. Ми використовуємо професійні фарби для шкіри, вироблені в США.

фарбування

Спочатку фарбуємо кромку шкіри, потім - лицьову частину, щоб не лишати на ній зайвих розводів.

фарбування

Зазвичай наноситься від двох до п'яти шарів фарби, в залежності від відтінку, який хочеться отримати.

фарбування шкіри

Після цього лишаємо вироби на ніч аби вони підсохли і фарба рівномірно розподілилась.

висихання фарби

Аби краще зрозуміти як відбувається процес крою та фарбування заготовок, побачити як виглядає прес і прорубний ніж - можете переглянути відео нижче, там я розповідаю і знайомлю з процесом більш докладно.

Етап 3. Набуваючи необхідні риси.

Після того, як фарба висохла, її потрібно закріпити. Для цього використовуються різні фінішні покриття, вони одночасно створюють захисний шар на поверхні шкіри, а деякі надають їй вологозахисні властивості (саме через це краплі іноді "лежать" на поверхні шкіри).

Після того, як шкіра вже має фінішне покриття - на неї можна наносити тиснення і встановлювати фурнітуру. На кружки ми встановили кнопки з твердої латуні виробництва США. Наш логотип "заховався" під застібкою.

встановлення фурнітури

На накладках для фляг необхідно розмітити шви, пробити дірочки і зшити їх вощеною ниткою. Ми використовували контрастну нитку в бежевому кольорі, аби підкреслити брутальний шов.

фляги

Докладніше про ефект фінішного покриття, гаряче тиснення та встановлення фурнітури ви можете дізнатись із відео нижче.

Етап 4. За крок до готовності.

Перед тим, як одягати накладки на готові кружки, ми ретельно перевіряємо якість тиснення і фурнітури. Якщо якась із кнопок погано тримається або не дає характерного клацання - дотиснюємо її або замінюємо на нову. А так як ми використовуємо якісні металеві елементи, то краще встановлювати обережно і без поспіху, щоб не влаштовувати потім танці з бубном, знімаючи їх :)

готові накладки

Після перевірки одягаємо накладки на кружки і поліруємо перед пакуванням.

одягаємо накладки

Тим часом клеїмо накладки на фляги за допомогою спеціального пристрою (і всіх можливих засобів під рукою).

формування

Етап 5. Пакування.

Коли вироби готові - милуємось ними ще мить і починаємо пакувати.

готові кружки

фляги

Для пакування цього замовлення ми викликали Наташу, нашу помічницю. 

пакування

Разом в нас було десь 5 годин, 8 рук і понад 300 виробів, які необхідно було загорнути, зформувати в набори, скласти в коробки і - найважливіше - нічого не переплутати. Логічно, що фотографій цього процесу в нас небагато, тому ось просто кілька світлин з того "дня пакування".

Андрій

фляги

Хочу подякувати компанії ACER від себе і від команди за довіру і за те, що робите подарунки зі змістом для своїх колег. Я вважаю, це класний приклад того, як велика компанія може турбуватись про своїх працівників і приділяти їм увагу. А ми були раді вам в цьому допомогти. Приходьте ще :)

acer mug

Коментувати