Колекція виробів на честь Перемоги України

Виготовлення шкіряного тубуса

Сьогодні хочу поділитися з вами процесом виготовлення шкіряного тубусу, який ми робили для замовника з США, штат Джорджія. За підготовку матеріалів я хочу подякувати своїм помічникам - Алевтині, нашій головній майстрині, і Вікторії, яка фільмує для нас такі чудові робочі моменти.

Як з усіма нашими виробами, процес починається з крою і фарбування шкіри. Нарізаємо основні деталі з товстої ремінної шкіри рослинного дублення, я різав вручну за допомогою професійного ножа і металевої лінійки. Процес крою ми не фотографували, але він детально описаний (з відео) в цій статті (клікайте). Фарбуємо також вручну, використовуючи професійні американські фарби для шкіри рослинного дублення. Фарбуємо лицьову частину і кромки шкіри.

фарбування шкіри

Після фарбування наносимо шар фінішного покриття для того, аби "закрити" фарбу і захистити поверхню шкіри. Це покриття також додає того блиску, який всі так люблять на шкірі. Після цього поліруємо край за допомогою спеціального покриття і дерев'яного полірувальника (слікера).

полірування краю шкіри

виготовлення тубуса

Тепер, коли матеріал готовий до роботи, можна переходити до розмітки шва. Для цього ми проводимо лінії там, де плануємо розташувати шов, і пробиваємо дірочки вздовж цих ліній за допомогою ручного пробійника. Робимо так на основних частинах і на деталях, які будемо нашивати (на фото - хлястик, до якого за допомогою металевої рамки кріпиться ремінець тубуса).

розмітка шва

розмітка шва

Після розмітки необхідно встановити фурнітуру на ті елементи, до яких ми не зможемо добратися на готовому виробі.

встановлення фурнітури

На хлястик ми встановлюємо латунні кобурні гвинти, на які буде накидатись шкіряний ремінець кришки тубуса.

встановлення фурнітури

Шиємо також за принципом "спочатку деталі" - тобто те, що буде складно або неможливо пришити в готовому вигляді. Нашиваємо "хрестиками" для надійності.

сшивання тубуса

сшивання тубуса

Коли нашиті бокові деталі - можна приступати до пришивання дна тубуса. Воно в нас дублюється для надійності, тож не забуваємо про додаткове дно коли починаємо збирати.

виготовлення тубуса

сшивання тубуса

Ручні шви на цьому виробі не тільки підкреслюють естетику і "тепло" ручної роботи - це необхідність. Справа в тому, що нема такої машинки, яка могла би підлізти в ті місця, в які підлізе рука. Краї основної частини на стиках зрізаються під кутом, аби створювати рівномірне коло, не додавати  зайвої грубості виробу і не чіплятись всередині чи ззовні.

виготовлення шкіряного тубуса

Як тільки закінчили із дном - переходимо до збирання основної частини. Її сшиваємо двома паралельними швами для надійності конструкції.

ручний шов

За таким самим принципом збирається і кришка. Для ручного шиття ми зазвичай використовуємо надійну плетену вощену нитку товщиною 1 мм.

ручний шов

А от ремінець на плече шиємо з двох шарів тоншої шкіри за допомогою машинки. Результат виходить не менш естетичний і головне - так набагато швидше. Після цього зрізаємо кромку на краях, фарбуємо і поліруємо її.

виготовлення шкіряного тубуса

Ще "трохи" магії (а насправді уважної кропіткої роботи) і наш виріб готовий. Остаточно все перевіряємо і можна фотографувати вже повністю зібраний шкіряний тубус. Одна з найприємніших частин роботи для мене. Ось так на нашу думку має виглядати ручна робота в Україні.

шкіряний тубус ручної роботи

Якщо вам сподобалась ця стаття - поділіться нею в соцмережах або напишіть в коментарях на сайті, нам буде дуже приємно отримати зворотній зв'язок. Можливо, ви б хотіли дізнатися більше про роботу майстерні - в такому випадку напишіть, що саме вам було би цікаво, ми з радістю поділимось.

А у випадку, якщо ви або хтось із ваших знайомих хотів би замовити подібний тубус собі або на подарунок - тоді переходьте на сторінку товару, там більше світлин і є приклади в різних кольорах:

https://muha.com.ua/products/leather-tube-benjamin

Дякую за вашу увагу до нашої праці.

Коментувати