РУССКІЙ ВОЄННИЙ КОРАБЛЬ, ІДІ НАХУЙ!

Людина робить для людини: виготовлення шкіряного сигарного футляру

Всім привіт!

Цього разу в рубриці "Людина робить для Людини" хочемо трохи познайомити вас із процесом виготовлення нашого футляру для сигар з натуральної шкіри. Ми знімали фотографії і відео прямо в майстерні на телефон, проте недостатню якість я спробую перекрити описом. Дякуємо вам за активність в нашому інстаграмі - саме ви нам підказали ідею зробити окрему статтю на блозі щодо виготовлення цього виробу. Сподіваємось, ви насолодитесь процесом ручної праці так само, як і ми.

Етап 1. Крій і формовка.

Формування

Для початку ми беремо щільну ремінну шкіру рослинного дублення, яка ідеально підходить для формування (і це лише одна з численних переваг такого типу шкіри). Ми використовуємо італійську шкіру виробництва Тоскани - регіону, який століттями шанувався за якість обробки натуральної шкіри. Крій відбувається вручну - руками і ножем.

Далі для формування потрібно добре вимочити шкіру у воді, щоб внутрішні волокна пом'якшали і стали еластичними. На цьому етапі шкіра стає схожа на пластилін, з якого можна щось зліпити. В нашому випадку, для такої ліпки потрібні спеціальні дерев'яні форми, які ми виготовили за своїми розмірами під конкретно цю модель. Затискаємо шкіру між двома частинами форми і лишаємо просихати на 24 години. За цей час вода випарується, а внутрішні волокна шкіри приймуть потрібну форму і знову затвердіють.

Етап 2. Фарбування.

фарбування шкіри

Після того, як шкіра трохи відлежалась і випустила зайву вологу - вона готова вбирати в себе фарбу. Ми використовуємо професійну американську фарбу Fiebing's, вони вже понад століття спеціалізуються на виробництві засобів для роботи та догляду за шкірою, а їхні фарби спеціально розроблені для роботи зі шкірою рослинного дублення.

Ми використовуємо кілька методів фарбування, для сигарниць найкраще підходить добре перевірений ручний спосіб - він підкреслює фактуру шкіри і дозволяє фарбі проникнути глибше у поверхню шкіри. Після фарбування кожного виробу іде обов'язкове закріплення фарби спеціальним фінішним покриттям (це як лак, тільки для шкіри і не зовсім лак). Ціль цього процесу - захистити фарбу він стирання та змивання і, в цілому, створити захист для поверхні виробу. Таке закріплення повторюється кілька разів в процесі виготовлення шкіряних аксесуарів.

Етап 3. Розмітка шва і пробиття дірочок.

punching holes

На цьому етапі треба все підготувати для ручного прошивання. Для цього ми використовуємо ручні пробійники і спеціальний молот (колотушку). Так-так, кожна дірочка пробивається вручну, а потім вручну прошивається. Так довше, але набагато надійніше.

Етап 4. Обрізка.

cutting leather

Після того, як шов вже розмічений - можна обрізати зайве. Це також відбувається вручну за допомогою професійного гострого ножа (або кількох). На цьому етапі виріб починає набувати потрібну форму країв.

Етап 5. Зшивання.

hand stitching

Частини сигарниці зшиваються вручну сідловим швом за допомогою двох голок. Голки чередуються між собою таким чином, щоб кожен окремий стібок був міцним. На відміну від машинного пошиття, де принцип переплітання нитки інший - ручний шов більш міцний і надійний, для того, щоб його розпустити, потрібно розрізати кожен окремий стібок.

Вощена нитка, яка використовується для пошиття, складається з кількох переплетених між собою жилок та покрита воском. Це робить її міцною і такою, яка може пережити десятиліття щоденного використання аксесуару.

Етап 6. Шліфування.

burnishing

Тепер переходимо до оброблення країв виробу. Саме ступінь обробки країв вважається одним з найголовніших показників якості виробів зі шкіри - адже краї найбільше піддаються фізичному впливу середовища: вони труться, зачіпаються, торкаються різних поверхонь тощо. Тому те, наскільки гарно будуть виглядати краї з часом напряму залежить від зусиль, витрачених на їх обробку при виробництві.

Процес обробки починається зі шліфцвання. Спочатку за допомогою спеціальної шліфмашинки, потім - вручну за допомогою більш дрібного шліфувального паперу. Головна ціль - вирівняти поверхню країв.

Етап 7. Зрізання кромок.

beveling leather

Після шліфування зрізаємо зайві гострі куточки за допомогою спеціального інструменту - це трохи заокруглює краї і в майбутньому дасть нам змогу якісно їх відполірувати.

Етап 8. Полірування країв.

polishing

Для того, щоб краї були гарненькі і гладенькі - їх треба відполірувати. Ми це робимо здебільшого вручну за допомогою дерев'яного інструменту, який назівається слікер (від англ. slicker - слизький).

На поверхню краю наносимо розчин для полірування і швидкими рухами починаємо полірувати - щоб волокна шкіри зліпились між собою і закрили край виробу. Пізніше цей процес повторимо, бо полірування забагато не буває :)

Етап 9. Проміжна перевірка.

checking

З іншого боку, нема границь довершеному - тому важливо вчасно зупинитись і подивитись на те, як виглядають краї. Коли результат подобається, краї віглядають рівномірно і блищать - можна переходити до наступного кроку.

Етап 10. Фарбування країв.

dyeing edges

Наступне завдання - вірівняти колір країв, щоб надати виробу більш завершений вигляд. Для цього використовуємо професійну фарбу для шкіри і маркер. Цю ідею ми підгледіли у дуже крутих колег з Канади, перевірили - працює!

Етап 11. Фінальне полірування.

polishing

Для того, щоб зафіксувати фарбу і захистити краї - ще один етап ручного полірування і насолода тим, як виглядають гладенькі краї.

Футляр для сигар - готовий!

cigar-case-result

В кінці обов'язково треба приділити кілька хвилин тому, щоб насолодитися результатом.

В цій статті я описав для вас основні етапи виготовлення одного конкретного виробу, та етапи більш-менш повторюються для всіх виробив, виготовлених в нашій майстерні. Сподіваюсь, це дасть вам трохи уявлення про те, що таке ручна робота і чому при дотриманні відповідних процесів виготовлення вона може бути дуже високої якості.

final-result

Якщо вам цікаві якісь виробничі моменти чи є питання - пишіть у коментарях, приєднуйтесь до наших соцмереж (Instagram та Facebook)  і дивіться повне відео з коментарями від засновника майстерні Андрія на нашому ютуб-каналі нижче (і обов'язково підпишіться, щоб не пропустити наші наступні відео).

Дякуємо за увагу і за те, що даєте можливість займатись тим, що нам подобається.

7 коментарів

 • Muchas gracias. ?Como puedo iniciar sesion?

  fbqpkkfttq
 • NImpxAQRkdH

  WQLFuxgtBbKI
 • jwqzVgUATZuNK

  RCdEwIFPrKhJlU
 • OCPcipku

  MrOcwyGPNsmuRdW
 • jwFSzYedMvBcDOm

  DHavOcZKkryIUm

Коментувати