РУССКІЙ ВОЄННИЙ КОРАБЛЬ, ІДІ НАХУЙ!

Smith's Leather Balm. Хороша історія про те, чому варто триматися разом.

Сьогодні я вперше хочу розповісти історію, яка не стосується майстерні. Вона про крафтових виробників і людей, які цінують ручну роботу і про те, як разом вони роблять великі вчинки. Це реальна історія, яка відбувається прямо зараз на наших очах.

Є американські виробники, які називаються Smith's Leather Balm. Це сімейна справа Шейна та Менді Сміт, які живуть у невеликому містечку Йорк, США (населення трохи більше 12 тис людей) і вони виготовляють бальзам по догляду за шкірою. Пам'ятаю як три роки тому я натрапив на них в інстаґрамі і надихнувся їхньою історією. Вони розтоплюють бджолиний віск, додають какао-масло і мигдалеву олію, і лише з цих трьох інгрідієнтів отримують бальзам, який вже встиг стати славнозвісним у крафтових кругах Північної Америки та Європи. Такий простий продукт, але вони так цікаво розповідають про те, що вони роблять і чому, що закохуєшся у їхнє діло з першого погляду.

smith's

Віднедавна Шейн та Менді створили невелику маркетингову агенцію, яка допомагає маленьким виробникам вибудовувати стратегію розвитку, маштабувати свою справу та використовувати соцмережі. Їх цілком справедливо можна назвати популяризаторами ручної роботи та крафтового виробництва і підприємництва в цілому. Вони просувають цілу філософію, яка втілюється у слогані "Hold Fast. Live Slow." Якщо коротко, то це про місію або справу кожної людини: як тільки ви знайшли її - хапайтеся за цю справу швидко, а друга частина означає насолоду від того, що робите і як живете - живіть повільно.

smiths

Минулого місяця, а саме 9-го жовтня, Шейна поклали в лікарню з пневмонією від COVID-19, з тих пір по сьогоднішній день (16 листопада) він під'єднаний до апарату штучного дихання. Лікарі потихеньку пробують від'єднувати його щоб він починав дихати сам і йому це вдається, проте Шейнів стан ще дуже слабкий і боротьба за життя триває. Історія ж, яку я хочу розповісти, не про Шейна, Менді та їхніх трьох дітей - вона про підтримку спільноти виробників навколо них.

slb

Першим, хто забив на сполох, був Райан, виробник шкіряних виробів з Канади Little King Goods, друг і клієнт Smith's Leather Balm. Він записав відео у сторіз, в якому сказав: "Шейн був би проти цього відео, але я хочу звернутися до нашої спільноти і до інших виробників за допомогою". Він дав посилання на сервіс донатів (благодійних внесків), на якому колишня однокласниця Шейна створила допис про збір грошей на лікування свого друга. Майже стотисячна аудиторія Райана підхопила ідею і за 24 години вдалося зібрати близько $5000. Те, що відбувалося протягом наступного тижня неможливо передати: майстри по роботі зі шкірою, деревом, литварі, фабрика з виготовлення ниток для ручного шиття, завод із виробництва фурнітури для шкіри - невеликі виробництва навколо індустрії з різних куточків світу почали об'єднуватись і збирати гроші на лікування.

orramancnl

Виробники робили спеціальні розпродажі або пропонували унікальні лоти, прибуток з яких віддавали на потреби лікування та сім'ї Шейна. Дистриб'ютори, які продають в себе бальзам від сімейства Смітів, продавали його і також віддавали 100% прибутку, блогери і лідери думок ділилися посиланням на збір коштів у своїх профілях - ціла купа маленьких людей об'єдналася заради допомоги. На момент написання цієї статті, зібрано вже $35.730 (тридцять п'ять тисяч сімсот тридцять доларів) і люди продовжують писати про величезну підтримку для спільноти виробників, яку надають Шейн та Менді і що прийшов час підтримати їх у відповідь.

Ця історія ще продовжується, проте вона вже надихнула і об'єднала десятки виробників і сотні цінувальників крафтового виробництва. Я захоплююсь умінням людей об'єднуватись у складні моменти і бажаю такого ж розвитку та єднання спільноті українських виробників та їх шанувальникам(цям)!

Тримаємо кулаки за здоров'я Шейна і працюємо далі.

Коментувати